thumbnail text

Німецька освіта: багато систем, одна мета - Learning World

Starts from   to  
Starts from   to  
Video player size:
Object code
Iframe code
Add link to the video
Як освіта організована в Німеччини? Чи однакова система по всій країні? Як працюють альтернативні напрямки навчання, наприклад, професійна підготовка або вальдорфська педагогіка (особливо популярна у Німеччині)? Цього тижня програма "Світ навчання" вирушає до Німеччини, щоб дізнатися про місцеві освітні системи, які обирають з огляду на місце проживання, здібності дітей та переконання батьків.


*Багато земель - багато проблем*

У кожній землі Федеративної республіки Німеччини освіта організована дещо по-своєму. Екзаменами теж опікуються на місцевому рівні. Як же це працює на практиці? Які переваги та недоліки? Ми побували у Баварії, щоб дізнатися про це.

Молода викладачка Патрісія перевіряє учнівські вправи у початковій школі Мюнхена.

Вона навчалася викладати у середній школі, але закінчила університет не тут, не в Баварії, куди згодом переїхала.

У Баварії науковий ступінь Патрісії, виданий у Бранденбурзі, не визнають.

В Німеччині освітньою політикою керує не лише одне міністерство, а одразу 16 урядових установ по всій країні. В результаті різні федеральні землі, їхні освітні стандарти та якість конкурують між собою.

Патрісія вже два роки намагається домогтися, щоб її диплом визнали хоча б частково. Найкращі оцінки в Бранденбурзі не вберегли її від цього болісного бюрократичного процесу. Таке враження, ніби вона отримувала освіту в іншій країні.

Найбільша в Німеччині профспілка освітян GEW каже, що випадок Патрісії типовий для німецької системи освіти, вона веде до нерівності, несправедливого становища фахівців, яке базується на елітаризмі.

Уряди Баварії останніх десятиліть встановлювали свої правила, нібито заради кращих результатів. Однак, за останніми опитуваннями, 90% баварців тепер хочуть змін. Вони бояться, що їхнім дітям буде складно в разі чого переїхати в інший регіон.


*Два в одному: професія та загальні знання*

Отже, кілька освітніх систем в межах однієї країни можуть іноді призвести до певних проблем. В Німеччині є ще одна освітня особливість. Чимало старших школярів обирають дуже популярну професійну освіту. Вони відвідують звичайні уроки 2-3 рази на тиждень, а у решту днів тижня - ходять на стажування.

Своєрідна подвійна система освіти працює для дітей після 16-ти років. Вона передбачає навчання у класі кілька днів на тиждень, а в решту часу - стажування на підприємствах.

0 comments

Login with social networks to submit your videos.